Komody

Salon jest sercem całego mieszkania, do którego arteriami spływają każdego dnia wszyscy domownicy, aby wspólnie miło spędzić czas. Miejsce spotkań rodzinnych, przyjmowania gości, imprezowania, czy wspólnego relaksu powinno być zatem odpowiednio zaaranżowane. Nie liczy się tylko i wyłącznie styl, wygląd, przepych i prezentacja, ale także przede wszystkim funkcjonalność. Ta musi być dostosowana do szeregu potrzeb codzienności, które zmieniają się wraz z okolicznościami. Salonu jako miejsca wielofunkcyjnego żadne wydarzenie nie może zaskoczyć. Dlatego też tak dużym wyzwaniem jest aranżacja tego pomieszczenia z dobrym gustem i smakiem.

Nowoczesne meble – biały połysk

Obecnie najpopularniejszym trendem wykańczania wnętrz salonów jest styl minimalistyczny. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni, bez nadmiernego zagracania niepotrzebnymi bibelotami całości. Warto jednak pamiętać, że minimalizm oznacza estetykę, a nie surowość. Przesadne stosowanie tego stylu może doprowadzić do stworzenia miejsca sterylnego, kojarzącego się bardziej ze szpitalnymi korytarzami, aniżeli przytulnym zakątkiem codziennych spotkań domowników.

Nowoczesne komody

Białe ściany wraz z kontrastowymi ciemnymi elementami królują w modowych katalogach. Geometryczne i surowe kształty uwypuklają mocno odróżniające się od siebie detale. Bardzo korzystnie na odbiór wnętrza wpływają charakterystyczne drewniane segmenty. Mogą to być kontrastowe nowoczesne komody, stoliki, czy fotele. Drewniane kontrapunkty są mile widziane już nie tylko w postaci panelów podłogowych, ale również świetnie współgrają z narożnikami ścian, dodając ciepła i tworząc przytulne kąciki w zacisznych miejscach salonu.

Bogate wzornictwo w salonach odeszło w najnowszych trendach do lamusa. Zdobne elementy stały się tylko drobnym i fragmentarycznym wyróżnikiem, który ma zwrócić na siebie uwagę, aczkolwiek nie przytłaczać całej aranżacji swoimi istnie barokowymi kształtami i barwami. Najważniejszym elementem muszącym żyć w zgodzie z pomysłem na salon jest centralny punkt salonu, czyli komoda. Jej wybór musi być bardzo dobrze przemyślany, gdyż powinna się w sposób delikatny i swobodny wtopić miękko w swoje otoczenie, a nie górować nad nim. Ostatnio niezwykle popularne stały się komody białe na wysoki połysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *