Projektowanie wnętrz

Aranżacja wnętrza salonu jest najważniejszym punktem podczas projektowania wnętrza naszego mieszkania. To w jakim stylu go urządzimy rzutuje w sposób istotny na pozostałe pomieszczenia. Jest punktem centralnym, rynkiem głównym wnętrza, od którego odchodzą uliczki prowadzące do reszty domostwa.

Wystrój salonu należy zacząć przede wszystkim od wyboru estetyki i konwencji jego wykończenia. Na dzień dzisiejszy królują przede wszystkim stonowane i minimalistyczne formy, które jedynie uzupełnia się nieco mocniejszymi i bardziej frywolnymi elementami. Z racji dostępności i możliwości zakupowych będzie to najlepszy z możliwych wyborów. Nowoczesne wnętrze charakteryzuje się prostą formą z wyróżnionymi w sposób kontrastowy segmentami. Dzięki nim całość nabiera dynamiki, polotu i nie nudzi monotonią sterylności. Minimalizmu nie powinno się w żadnym wypadku mylić z pustością i wyzbyciem wszelkich ozdobników. One wręcz muszą się znaleźć w każdym dobrze zaaranżowanym salonie, jednakże absolutnie nie dominując go i nie górując arbitralnie nad odgórnie przyjętą stylistyką.

Centralną częścią salonu jest w każdym przypadku mebel wypoczynkowy. Jako, że stanowi nadrzędnie widoczny z każdego miejsca punkt pokoju wypoczynkowego, powinien zostać wybrany z głową, smakiem i bez nadmiernego oszczędzania. Wszakże pełni rolę nie tylko wizualną, ale i głównie użytkową. Wysokiej klasy sofa nie może szybko nosić śladu użytkowania. Wspomniane wcześniej kontrasty w minimalistycznych formach muszą podnosić temperament wzorniczy. Bardzo często jako taki wyróżnik stosuje się ciemne drewno, które stojąc w kontrze do jasności wnętrza doda smaku i przytulności. Dobrym pomysłem na to są drewniane nowoczesne komody, czy stoliki. Stojąc w opozycji do stonowanej reszty nie przytłoczą nudą i nijakością. Warto również pomyśleć o odpowiednim wykończeniu wnętrza. Usługi typu: dekorator wnętrz online mogą być bardzo pomocne i zaledwie kilka drobnych sugestii i lekkich zmian możne poważnie zmienić charakter i nowoczesność pomieszczenia.

Ostatecznie jednak najlepiej w naszym salonie powinniśmy się czuć my sami. Dlatego poza samym stylem i wzornictwem nie można zapominać o funkcjonalności. Forma przerastająca treść zawsze będzie złym wyborem i nawet najpiękniej wykończony pokój gościnny stanie się niechętnie odwiedzany, jeśli nie spełni swojego podstawowego zadania, czyli bycia przyjaznym miejscem spotkań domowników i gości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *